O autorovi

 

    Psát knihy nebyl ve svém prvopočátku můj opravdový zájem. Nikdy jsem se asi nepovažoval za spisovatele, přesto mým impulsem byla paní Zahradníčková. Matka majitele prvního Dobříšského antikvariátu, kde jsem dnes již před 14 lety pracoval. Podpořila můj zájem a nechala mě rozpracovat můj pokus na téma Hrad Vargač. Knihu jsem nakonec v r. 2008 opravdu vydal jako pokus, ale až poté co na svět přišla kniha 20 dnů na dvaceti kilometrech, která původně vznikala k výročí r. 2005. Město bohužel tuto knihu podpořit nechtělo a tak jsem ji tisknul na laserové tiskárně pro zájemce. Těch nakonec bylo více jak 100 a tak  v r. 2008 pod Okrašlovacím spolkem vyšel první výtisk této knihy.

    V r. 2009 šla do tisku kniha mých snů „Dobříš v proměnách“, jenž vnikla jako takový protest proti jedné knize, kterou nebudu zmiňovat. Kniha převážně plná historických fotografií měla až raketový úspěch. Což mě dovedlo k dotisku 20 dnů na 20 kilometrech a v r. 2010 vzpomínkovou knihu na Starohuťského písmáka Karla Hejnice. Publikaci jsem poskládal a graficky upravit tak jako všechny ostatní a doplnil i něčím od sebe. Publikace měla opět velký úspěch a dnes je vyprodaná. Byla to také poslední kniha připravená pro Okrašlovací spolek Dobříš. V r.  2011 jsem připravil pro Nový Knín malý sešit pověstí a pohádek, tvořené částečně mou tvorbou. Což byl můj další sen.

    V r. 2012 jsem připravil a inicioval publikaci Škoda PA-II „Želva“ pro Dobříšské modeláře, která však jako první nebyla tvořena pro náš region, ale měla upoutat pozornost na modelářskou soutěž „Dobříšká želva“, kterou spolupřipravuji. Pak již následovala pro Nový Knín publikace 130 let dobrovolných hasičů Nový Knín. Tato publikace však nedopadla podle mých představ, protože byla do tisku poslána nekompletní verze, čímž byla bohužel znehodnocena. Dnes se publikace alespoň rozdává jako reklamní materiál.

    Konečně v r. 2013 jsem po třech letech práce vydal, tentokrát již vlastním nákladem knihu „Letopisy Královského zlatohorního města Knín“. Kniha byla původně připravována pro město Nový Knín, ale nebyla ve své konečné podobě přijata a byla odmítnuta. Proto jsem knihu opětovně přepracoval a vydal ve vlastní režii. Nakonec si však zájem města našla a doprodává se. Další publikací jsou „Dobříšské přízraky“, pohádky a pověsti z Dobříše, kterou jsem psal jen tak pro radost. V r. 2014 jsem připravil z pomocí Ing. Jerome Colloredo Mannsfeld knihu "Královský komorní hrad Dobříš" a následující rok jsem realizoval objednávku pro město Nový Knín "Povstání ve zlatých Horách". Ovšem nejzajímavějším byl rok 2016 kdy jsem dokončoval celkém čtyry knihy z kterých se dokončily tři. První byly "Rukavice Dobříš", které se zabývají historií šití rukavic v Dobříši od r. 1865 až do r. 1950, následovaly "Pohádky z Knínských dolů" a nakonec zrealizovaná kniha dobříšského písmáka  Klementa Salače "Osudy lidstva" Dobříšské židovské a jiné povídky. Mám stále hodně nápadů a chuť je realizovat.